16 Vas

Esencializmas – Metodas užsiimti mažiau

Nors ši vaizdo medžiaga skirta Stanford’o universiteto verslininkams, tačiau Esencializmu galime užsiimti kiekvienas. Dažnai gyvenime ir ypatingai versle bei darbe galime būti užversti kitų žmonių nuomonėm bei jų nuostatais atlikti tam tikrus sprendimus. Ko pasekoje prarandame konkretų tikslą kurį turėtume siekti. Įkvėptas legendinio dizainerio Dieter Ram filosofija “mažiau bet geriau”, Greg McKeown siųlo priešnuodį numatytai dabartinei visuomenės paradigmai. Teigdamas praktiškus patarimus siūlo išsiaiškinti kas yra svarbiausia gyvenime, panaikinti šalutinius, nereikalingus, dėmesį nukreipiančius aspektus ir sutelkti dėmesį ten kur jo labiausiai reikia.

Greg McKeown taip pat paliečia ir atsisakymo temą. Šiais laikais itin sunku ko nors atsisakyti, pasakyti kitiems žodį “Ne”. Ne, sutinkamas kaip priešiškas aspektas visuomenėje. Dėl to mes itin dažnai pamirštam, kad ką nors atsisakyti yra galimybė. Tačiau atsisakyti yra būtina jei norime sutelkti dėmesį ten kur jo labiausiai reikia. Kadangi energijos bei laiko turime ribotai. Ir nesame pratę atsisakyti tai siekiame išvengti atsisakymo bei sutinkame su visais pasiūlymais. McKeown siūlo treniruoti atsisakymą kaip įgūdį. Ko pasekoje mokėsime geriau pasakyti žodį “ne” ir sutaupysime daugiau energijos bei laiko.

Gyventi minimalistiškai tikrai nėra lengva ir tai reikalauja nemažai pastangų. Dažnai sutiksime save sakant “ne” kai kiti sakys “taip” ir atvirkščiai sakant “taip” kai kiti sakys “ne”. Pasipriešinti bandos instinktui visada nejauku. Tačiau tai yra verta. Ir tuo galime įsitikinti pagerėjusia gyvenimo kokybę, energijos kiekiu bei sutaupyto laiko atžvilgiu. O visą tai galime nukreipti ten kur mums yra svarbiausia.

Kuo sėkmingesni tampame tuo daugiau gauname pasiūlymų, o jais apsiimdami dažnai išbarstome savo pastangas. Nesusitelkiame iki galo ir tai matosi rezultate. Šią filosofiją matome ne tik versle ar darbe, tačiau ir socialiniame gyvenime. Vienas geriausių pavyzdžių šiuo metu būtų Facebook socialinis tinklapis, kuriuose visi turime galybę draugų, nors svarbiausių jų yra tik keletą. Tačiau bendraudami su ne taip mums svarbiais žmonėmis, dažnai nebelieka laiko skirti tiems kuriems norime. Čia panašu į posakį nemesk kelio dėl takelio. Tik gyvenime šių kelių ir takelių būna daug daugiau ir įvairesnių nei tikimės.

Gyvenant vis greitesnį gyvenimą, nespėjame realizuoti savęs. Mąstome, kad privalome atlikti kuo daugiau, nes viskas yra labai svarbu. Tuo tarpu esencialistas užsiims ir pasirinks kelis svarbiausius jo gyvenime aspektus ir sutelks dėmesį ties jais. Taip išlaisvindamas save nuo nereikalingų rūpesčių, streso. O savo energiją, dėmesį palikdamas svarbiausiems gyvenimo pasirinkimams.

Share on RedditShare on Google+Share on FacebookTweet about this on TwitterFlattr the authorEmail this to someonePrint this page

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *