18 Vas

Mano skaitomų lietuviškų Blogų, blogerių sąrašas

blogosfera

Seku lietuvišką blogosferą dar nuo jos atsiradimo. O pats šį blogą pradėjau rašyti dar nuo 2008 metų. Nors atsiradus Facebook lietuvoje blogosfera apmirė ir nebėra tokia stipri kaip buvo prieš tai. Vis dar galime rasti rašančių blogerių, kurie turi ką pasakyti ir gali išreikšti savo nuomonę.

Todėl dalinuosi savo skaitomų lietuviškų blogų sąrašu. Tarp kurių rasime tiek naujų blogerių, tiek senbuvių. Sąrašas surūšiuotas atsitiktine tvarka. Šalia tinklaraščio pateiktas RSS srautas, norintiems prenumeruoti ir sekti naujienas.

Lietuviškų blogų sąrašas:

Vidmantas Nuolaida / www.nulis.lt / RSS /- Vidmantas Nuolaida nėra lochas. Jis rašo savo blogą dar nuo lietuviškos blogosferos susikūrimo laikų. Temos ir įrašai tikrai įdomūs ir net šiek tiek šmaikštūs.

Dinos blogas / www.dina.ltRSS / – Seniau dar žinomas kaip nemiegu.lt tinklaraštis. Tai vienintelis tarp mano skaitomu blogų kuris yra rašomas merginos. Profesionali žurnalistė, mokanti gerai fotografuoti ir dar labai gerai išmananti automobilius. Todėl šiame bloge tikrai rasite dėmesio vertų straipsnių.

Common Sensewww.commonsense.lt / RSS / – Tinklarašis egizstuoja dar nuo pat lietuviškos blogosferos pradžios. Rašoma apie verslą ir jo subtilybes. Blogas vadovaujasi sveiko proto ir logikos taisyklėmis.

Rokiškis Rabinovičius / rokiskis.popo.lt / RSS /- Priskirčiau prie aktualaus, įdomaus ir šiek tiek politiško blogo. Šis visiems žinomas blogeris gal ir nebus visatos valdovas, tačiau Rokiškio jau yra.

Originalas blogas / www.topzone.lt / RSS / –  Originalas blogas, topzone o  dabar dar žinomas kaip techcat. Nesvarbu kaip dar pasivadins tačiau šis tinklaraštis rašo apie technologijas ir daro labai geras apžvalgas. Taip pat autorius laikosi savo nuomonės nors su ja dažnai nesutinka net jo tinklaraščio lankytojai. Todėl jei norite sužinoti subjektyvią technologijų apžvalgą čia ją rasite.

Shred / www.shred.lt / RSS / – Lietuvos riedlentininkų blogas, šiame tinklaraštyje riedlentininkai iš Lietuvos reiškia savo nuomonę, kalbą apie riedlenčių kultūrą Lietuvoje, skelbia ir organizuoja renginius.

Buržujaus rašinėliaiwww.kleckas.lt / RSS /- Dar niekad blogas apie bullshit’ą dar nebuvo toks nuoširdus ir intriguojantis.

Tikrovė / www.tikrove.lt / RSS / – Tinklaraštis apie technologijas tačiau ne bet kokias o tik pačias įnovatyviausias. Pavyzdžiui: virtualią realybę, papildytą realybę, 3D spausdinimą, dronus, lazerius, robotiką. Geriausias pavyzdys būtų lyginti šį blogą su technologijos.lt tinklapiu kai jis buvo rašomas apie technologijas o ne apie politiką.

Sūruwww.suru.lt / RSS /- Norite sužinoti apie įvairiausias grupes, muziką, muzikinius stilius, renginius? Jums pasisekė jei sekate Sūru, kadangi čia rasite tikrai šviežius garsus, renginius ir atlikėjus. Blogas kurį privalu sekti visiems migruojantiems į muzikinius renginius ir klausantiems netradicinės muzikos.

NePo / www.nepo.lt / RSS /- Blogeris dar nuo pat lietuviškos blogosferos atsiradimo. Rašantis apžvalgas apie knygas, animaciją, įvairias istorijas ir išsakantis savo nuomonę kitom temom.

Radiocool / www.radiocool.lt / RSS /- Blogas apie internetą, technologijas ir panašias temas. Taip pat vienas lietuviškos blogosferos senbuvių.

Neberašomi, tačiau vis tiek aktualūs

Deja atsiradus facebook’ui ir apmirus lietuviškai blogosferai dauguma mano skaitomu blogų užsidarė, arba egzistuoja tačiau tik kaip archyvas. Štai keletas vertų paminėjimo:

nezinau.lt – Vienas Toks (Džiugas Paršonis) blogerių krikštatėvis , iškėlęs Lietuvoje šią interneto subkultūrą. Taip pat daugiausiai Lietuvoje diskutavęs apie autorines teises ir cenzūrą internete. Žmogus įkvėpęs mane ir daugelį kitų žmonių pradėti rašyti blogą.

karolis.pocius.lt – rašantis ne vien apie technologijas. Kurį dabar galime sekti twitteryje arba google+,

eziukasvilniuje.blogas.lt – rašydavo apie įvairius įvykius Vilniuje.

aleksandro.blogas.lt , robertoblogas.lt  – Šmaikštieji Tado Vidmanto blogai, šiuo metu neberašomi. Tačiau apie naujausius jo darbus galime sužinoti sekdami jį facebook’e.

zilionis.net – vėlgi apleistas blogas apie technologiją, internetą ir programavimą.

Štai toks mano trumpas sąrašas lietuvos blogerių kuriuos vis dar skaitau. Jei manote, kad ir Jūsų ar kieno kito blogas turėtu atsidurti į mano sąrašą. Galite siūlyti jį komentaruose.

Share on RedditShare on Google+Share on FacebookTweet about this on TwitterFlattr the authorEmail this to someonePrint this page

Kviečiame komentuoti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *