25 Vas

Kodėl verta būti minimalistu? Minimalizmo privalumai

Minimalizmas

Taigi kokie yra minimalizmo privalumai?
Jų išties yra daug. Pirmiausia minimalizmas sumažina stresą. Tapus minimalistu pagerėja finansinė padėtis. Lengviau valyti ir prižiūrėti namus. Taip pat namuose atsiranda daugiau erdvės skirtos žmonėms kurie jums rūpį. Kurioje galite užsiimti tai kas jums teikia džiaugsmą. Minimalistui lengviau prižiūrėti savo sveikatą. Minimalizmas yra draugiškas gamtai. Ir šie aspektai tai tik ilgo sąrašo pradžia.

Išleidžiame mažiau pinigų.

Vienas svarbiausių pliusų minimalizme yra paprastumas. Kadangi patapus minimalistu kaupiame ir perkame mažiau daiktų, dėl to sutaupome daugiau pinigų. Taip pat sutaupome pinigų kurie būtų panaudoti tų pačių nusipirktų daiktų priežiūrai.

Mažiau streso.

Tai dar viena puiki priežastis tapti minimalistu. Apsiversdami mažiau darbų sumažinsime stresą. O tuštesni namai mažiau blaškys dėmesį, dėl to minimalistų namai turi raminantį poveikį.

Mažiau daiktų priežiūros.

Mažiau laiko praleisime valydami namus, prižiūrėdami daiktus kurie turėtu dirbti mums. Papildoma nauda, mažiau pamestų daiktų namie.

Mažiau laiko praleidžiame parduotuvėse.

Jeigu nesate mėgėjas vaikščioti po parduotuves, tikrai įvertinsite šį privalumą. Taip pat tai naudinga ir jūsų piniginei. Niekas nenori praleisti savo laisvo laiko stovėdamas parduotuvių eilėse perkant daiktus kuriuos geriausiu atveju panaudosime kelis kartus.

Mažiau bagažo.

Persikraustymas ir keliavimas niekada nebus lengvesnis.

Erdvesni namai.

Daugiau erdvės namie reiškia ramesnis gyvenimas, lengvesnis tvarkymasis, bei daugiau vietos žmonėm, ne daiktams. Taip pat erdvę galima užpildyti pomėgiais kuriuos mėgstate.

Daugiau laisvo laiko.

Šį laiką galėsite skirti ten kur jo reikia labiausiai. Visi norime laisvės.

Draugiška gamtai.

Minimalistinis gyvenimas yra draugiškesnis gamtai. Turint mažiau daiktų ir būnant apdairiam įsigyjant naujus daiktus padėsite išsaugoti gamtą. Juolab prieš išmetant daiktus juos galite pamėginti prikelti antram gyvenimui, sutaisyti, panaudoti ne pagal paskirtį.

Tapsite laimingesni.

Pagal „Simplicity Instituto” atliktą testą kuriame dalyvavo virš 2500 žmonių iš įvairių pasaulio šalių su įvairiausiomis pasaulėžiūromis ir gyvenimo sąlygomis. Net 87% apklaustųjų pasisakė, kad yra laimingesni turėdami mažiau daiktų nei daugiau. O tai tik dar kartą patvirtiną posak, kad laimės nenusipirksi.

Pradžiai tik tiek priežasčių kodėl verta būti minimalistu. Su laiku pasistengsiu papildyti šį sąrašą. Pakomentuokite kokius minimalizmo privalumus pastebėjote jūs.

Share on RedditShare on Google+Share on FacebookTweet about this on TwitterFlattr the authorEmail this to someonePrint this page

Kviečiame komentuoti

  1. Esu labai sužavėtas minimalizmo, nes gyvenime patiriu labai daug streso. Galbūt minimalizmas yra atsakymas, ksip galiu jo kiekį susimažinti.

  2. Pastaruoju metu esu labai apsėsta minimalizmo. Daugiau nei pusę rūbų pardaviau/atidaviau labdarai. Supratau,kad pusė jų yra šiukšlės, kurių vistiek nesivelku. Aptuštinus spintą ėmiausi kitų buities daiktų. Gyvenime nebuvau labai didelė kaupikė, bet atsikračius nereikšmingų, funkcijos jokios neturinčių daiktų pasijutau nuostabiai. Namuose daugiau erdvės, dėmesio neblaško visokios nesamonės kaip statulėlės, krūvos puodukų ir t.t.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *