23 Sau

Kaip išjungti Windows 10 šnipinėjimą, sekimą

windows 10 snipinejimas

Tikriausiai visi girdėjome kaip naujausia Windows 10 operacinė sistema šnipinėja savo vartotojus. Tačiau žmonėms kuriems vis dar rūpi jų privatumas turime keletą sprendimų.

Tik įsirašius Windows 10 ir nuėjus į nustatymus galime įsitikinti, kad nauja Microsoft operacinė sistema negerbia Jūsų privatumo interesų (visi nustatymai pagal nutylėjimą nustatyti taip kad jus sektu ir šnipinėtų). Pasiknisus po Windows nustatymus galima atrasti nemažai nustatymų susijusių su privatumu. Tačiau galimybių įjungti ir išjungti tam tikras nuostatas tiek daug, kad tai užims nemažai laiko ir galų gale tikrai ką nors užmiršime išjungti. O jei ir praeisite visą vargą nustatinėdami Windows nustatymus manote būsite apgynę savo privatumą ? Deja ne, nes su bet kurio OS atnaujinimu, Windows gali atstatyti parametrus kaip ir kada tik panorėję. Dėl to nustatymų metodas tampa beprasmis.

Kitas sprendimas kaip išjungti Windows 10 šnipinėjimą tai įvairių servisų sustabdymas ir hostų ir IP adresų blokavimas. Tai galima atlikti įsirašius programėlę kurią galite atsisiųsti iš čia: https://github.com/10se1ucgo/DisableWinTracking
Tačiau nors ši programa tikrai daug efektyvesnė nei bet kurie prieš tai nurodyti metodai. Ji negali visiškai pilnai apsaugoti jūsų privatumo. Kadangi hostų ir IP adresų yra begalės ir kiekvieną dieną vis daugėja. O visų jų sužinoti negalime. Tačiau visiems kas vis tiek nori naudotis Windows 10 operacine sistema, ši programa yra geriausias esamas sprendimas.

Sprendimas

Mano siūlomas metodas apginti savo teises į privatumą būtų tiesiog visai nenaudoti Windows 10 operacinės sistemos, net visai atsisakyti Windows. Kadangi turime puikią ir dar geresnę, greitesnę, patikimesnę, pigesnę, žmonių teises gerbiančią bei privatumą saugančią Operacinę sistemą LINUX.

Netikėkite žmonių gąsdinimais kad Linux sudėtinga naudotis, įsirašyti, reikia viską mokytis iš naujo ar nėra suderinimo su kitais kompiuteriais. Taip šnekantys žmonės patys nėra jų bandę. Įsirašyti Linux OS daug lengviau nei bet kurią iOS, Windows sistemą. Taip pat žinau daugybę techniškai neįgudusių žmonių kurie naudoja Linux operacinę sistemą be didesnio vargo. O tiems kurie nenori pajusti didelių skirtumų pereinant iš Windows grafinės sąsajos siūlyčiau naudoti Linux Mint distribuciją. Naudojantis nauja Linux operacine sistema pamatysite daugybę privalumų. Kompiuteris dirbs patikimiau ir sparčiau. Galėsite nesirūpinti antivirusine ar kad kompiuteris gali būti užkrėstas virusais, nes virusai ant šios operacinės sistemos negirdėtas dalykas. Graži grafinė sąsaja ir dar daugybė kitų privalumų.

Microsoft kompanija žino ką daro su Windows 10 ir šnipinėjimas, duomenų rinkimas pagal nutylėjimą yra tik pirmas žingsnis. Geriausias pavyzdys ko galime laukti jau yra matomas su Skype programa kurią Microsoft nusipirko 2011 metais. Išvydome sukompromituotą saugumą ir personalizuotas bei įkyrias reklamas.

Share on RedditShare on Google+Share on FacebookTweet about this on TwitterFlattr the authorEmail this to someonePrint this page

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *