28 Bir

Kas yra minimalizmas? Minimalistiškas gyvenimo būdas

maziau bet geriau

 

Taigi kas yra minimalizmas ? Minimalizmas tai įrankis kuris gali padėti atrasti kelią į laimę. Išlaisvinti iš suvaržyto gyvenimo, depresijos, streso. Dar kitaip apibūdinant: minimalizmas – tai vienas iš būdų tapti laisvam.

Šių dienų problema yra tokia, kad dauguma mūsų esame prisirišę prie savo materialistinių daiktų ir jais esame suvaržyti. Mes linkę per daug sureikšminti materealinius objektus ir net aukoti savo laisvę, santykius bei sveikatą jų labui. Tačiau ar tai reiškia, kad norint būti minimalistu negalėsite turėti mašinos ar namo ? ar net šeimos ar karjeros ? Ne, jei šie aspektai jums yra svarbūs ir suteikia gyvenime prasmę. Minimalizmas tiesiog padės atsirinkti ir Jums apsispręsti kurie aspektai Jūsų gyvenime yra svarbiausi. Ir būti šiek tiek budresniam priemant kai kuriuos sprendimus.  Taigi pasaulyje yra pilną sėkmingų minimalistų kurie sugeba suderinti šiuolaikinį pasaulį su minimalizmu.

Tačiau jei reikėtu apibūdinti minimalizma keliais sakiniais pasakyčiau: Minimalizmas tai įrankis išsilaisvinti iš gyvenimo paradigmų ir sutelkti dėmesį ten kur jis svarbiausias. Tai yra savo laisvės ir laimės išpildymui.

minimalizmasVienas svarbiausiu aspektu minimalizme yra svarbiausių dalykų atranka. Svarbu suprasti kad norint numalšinti psichologinį stresą bei nuovargį reikia panaikinti materalius objektus ir jų keliamą triukšmą. Juos panaikinus žengsite didelį žingsnį minimalizmo link, tačiau materialių daiktų atsisakymas nėra minimalizmas. Jei tiesiog atiduosite savo daiktus, netapsite staiga minimalistais. Čia būtų tas pats kaip nusipirkus Budos statulėle sakyti kad tapote budistais. Be materealių daiktų atsisakymo, taip pat reikia susitvarkyti ir savo gyvenimo būdą.

Atsirenkant svarbiausius dalykus gyvenime galime atsikratyti nereikalingus darbus ir daiktus. Ir sutelkti dėmesį ten kur jo reikia labiausiai.

Jei pamėginsite nors vieną dieną sutelkti dėmesį ten kur jums yra svarbiausia, tikriausiai atpažinsite dalykus kurie jums nėra svarbūs. O tada atmetimo būdų galite pradėti keisti ir savo gyvenimo būdą į minimalistiškesnį. Ir tai manau yra pirmieji ir svarbiausi žingsniai į tikrąjį minimalistišką gyvenimo būdą.

Keletas privalumų patapūs minimalistų yra pagerėjusi materialinė situacija, daugiau laisvo laiko ir išsilaisvinimas nuo nereikšmingų sprendimų. Pvz: nereikės galvoti ar reikia man nusipirkti planšetinį kompiuterį ir pan.. Minimalizmas net padeda tapti fininansiškai atsakingų asmeniu. Tačiau prisiminkite minimalizmas neturėtu turėti savo politinės ideologijos. Svarbu atrasti aukso viduriuką kuris padeda jums ir kitiems tapti laimingesniems gyvenime.

Mes negauname trofėjaus pomirtiniame pasaulyje jei mirštame su daugiau daiktų ar darbų nei kitas žmogus. Taip pat negauname jei mirštame su mažiau nei kiti.  Tačiau mes galime gauti gyvenimą kurį esame suplanavę patys. Čia ir dabar.

Share on RedditShare on Google+Share on FacebookTweet about this on TwitterFlattr the authorEmail this to someonePrint this page

Kviečiame komentuoti

  1. Pingback: Mėnesio tikslai • Rugpjūtis – POZITYVUMO BLOGAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *